O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


3 dzień kenijski w przedszkolu nr 389

Fundacja Simba Friends we współpracy z Forum Kenijsko-Polskim (http://www.tricomp.serwery.pl/simba/panel/www.kenya.com.pl) wzięła udział w organizacji dnia kenijskiego w Przedszkolu nr 389 na ul. Szadkowskiego 3, dnia 12 maja 2006.

Pomysłodawcami imprezy, której głównym celem było zachęcanie dzieci do mówienia po angielsku oraz zapoznanie ich z kulturą Kenii (gdzie język ten jest powszechnie używany), są Państwo Iwona i Sławomir Janiccy - nauczyciele języka angielskiego. Fundacja oraz Forum zapewniły autentyczne kenijskie dekoracje i muzykę a członkowie obydwu organizacji (w tym: Prezes fundacji, James Ofwona oraz Martin Okoth z Forum Kenijsko-Polskiego) wzięli udział w imprezie. Gościem specjalnym był Mamadou Diouf, którego koncert bębnowy był głównym punktem programu.

Impreza zaczęła się już o godzinie 7.30 rano, kiedy pierwsze przedszkolaki przyszły na zajęcia. Wolontariusze Simba Friends wspólnie z Martinem witali wszystkich hasłem "Welcome to Kenya" i częstowali ciasteczkami. Każde dziecko otrzymało specjalną naklejkę z logo Simba Friends z charakterystycznym lwem.

Kolejnym etapem były zajęcia w grupach. Wolontariusze Simba Friends, Martin i James mieli za zadanie nauczyć dzieci zabawnej piosenki o Afryce. Ochotnicy mogli zaśpiewać nowo poznaną piosenkę przygrywając na bębenku.

W starszych grupach, oprócz śpiewania piosenki, dzieci mogły bawić się w "kolory"...

albo, co spotkało się ze szczególnym entuzjazmem, targować się o kokosy. Najniższa osiągnięta tego dnia cena to 2 zł. Ponieważ tego dnia w przedszkolu obowiązywał język angielski, również ta zabawa odbyła się z użyciem tego właśnie języka. Dzieci poradziły sobie świetnie.

W kolejnej części dnia wszyscy spotkali się na hallu, żeby posłuchać jak Martin opowiada o życiu w Afryce, tamtejszych obyczajach i krajobrazach. Dzieci zadawały pytania, były ciekawe wszystkiego, począwszy od gatunków zwierząt, jakie żyją w Kenii po tradycyjne potrawy.

Na podstawie tych informacji dzieci zabrały się za rysowanie w wybrany przez siebie sposób (kredki, wycinanki, flamastry i inne) miały przedstawić jak wyobrażają sobie Afrykę. Martin, James, Mamadou Diouf i pracownicy Simba Friends pomagali w rysowaniu, udzielali porad, oceniali efekty pracy przedszkolaków.

W ostatniej, najważniejszej części programu, odbył się koncert bębnowy Mamadou Diouf'a. Mamadou zachęcał dzieci do wspólnego śpiewania a po koncercie pozwolił ciekawskim przedszkolakom zagrać na bębnie.

Jestes

378234

gosciem