O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


Wieści z remontowanej szkoły Kogere

Od czasu ostatniej relacji z wioski Sega Fundacja Simba Friends odnotowala znaczny postęp w realizacji projektu Kogere Primary School. Stary budynek szkoły jest nie do poznania, a równolegle robotnicy zaczęli prace nad budową nowych pomieszczeń. Zaszly też pewne zmiany. Asystentkę projektu Natalię Ćwik, która 03.10. wrócila do Polski zastąpila na tym stanowisku Patrycja Zandberg.


Na początku listopada do asystentek projektu dolączyla też kolejna osoba z Polski - Rafal Zandberg, specjalista od terenów zielonych i architektury krajobrazu. Będzie on odpowiedzialny za nadanie otoczeniu szkoly pieknego wyglądu. Podczas kilku dni spędzonych w Nairobi Maja Krzyżanowska odbyla kilka istotnych spotkań, między innymi z dziennikarzami telewizji KBC oraz dziennika Nation oraz z ambasadorami RP i Kanady, reprezentujących w Kenii rządy obu państw finansujących program Polsko-Kanadyjskiej Wspólpracy Rozwojowej.
Jeżeli chodzi zaś o samą szkołę, to już jest nie do poznania. W chwili obecnej trwa malowanie budynku. Szkoła jest już otynkowana od wewnątrz i od zewnątrz, po uprzednim polożeniu okablowania.
Nowy dach poszerzono o werandę od frontu - co pozwoli dogodnie przemieszczać się między klasami podczas pory deszczowej oraz będzie schronieniem przed slońcem. Wstawiono już drzwi i okna, są już one oszklone, choć tego etapu nie pokazują jeszcze zdjęcia.
Uczniowie i nauczyciele niezmiernie cieszą się z nowych zielonych tablic, które są nieporównywalnie lepszej jakości niż dotychczas używane i znacznie ulatwią prowadzeni lekcji.
Równolegle z pracami wykończeniowymi istniejących zabudowań szkolnych, rozpoczęto wytyczanie i kopanie fundamentów pod nowe pomieszczenia.

Jestes

378238

gosciem