O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


W sobotę 9 grudnia Fundacja Simba Friends wzięła udział w organizowanym przez Fundację U siebie Jesienny Piknik Tolerancji realizowany w ramach projektu "Szkoła Tolerancji"

Festyn miał miejsce w Sokołowie Podlaskim, w Sokołowskim Ośrodku Kultury przy ul. Wolności 27. Program Pikniku obejmował kilka prelekcji i prezentacji multimedialnych: Na początek Katarzyna Hryćko (Uniwersytet Warszawski), swoją prezentacją na temat Etiopii obaliła mit kraju suszy i głodu. Następnie Katarzyna Słowik (Fundacja Simba Friends) opowiewiedziała zgromadzonym o projekcie remontu i rozbudowy szkoły Kogere w kenijskiej wiosce Sega.

Młodzież z Sokołowa zagłębiła się w historię swojego wielokulturowego miasta, by podczas Pikniku Tolerancji przedstawić wyniki swoich badań.

Na zakończenie tej części programu podróżnik Ryszard Czajkowski podzielił się ze sluchaczami swoimi wrażeniami z podróży do Świętych Miast Wschodu

Ponadto uczestnicy pikniku mieli okazję do spróbowania orientalnych przysmaków oraz nabycia wyrobów orientalnego rzemiosła z Etiopii, Kenii i Tybetu, a także obejrzeć wystawę zdjęć z odległych miejsc świata.

Ciekawym punktem programu były z pewnością warsztaty z robienia łapaczy snów, tradycyjnych amuletów Indian z Ameryki Północnej.


Jestes

378234

gosciem