O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


Nowe oblicze Kogere

Fundacja Simba Friends zakończyła zasadnicza częsc realizacji projektu Kogere Primary School. Stary budynek został gruntownie wyremontowany o otrzymał piękna nowa elewację.

Teren szkoły został wzbogacony o nowe zabudowania oraz pięknie i funkcjonalnie zaaranżowany. Przed oraz za głównym budynkiem szkoły utworzono ogródek. Każdej klasie przydzielono grzadki, którymi zobowiazana jest się opiekować.

Środki przekazane nam z dotacji PKWR pozwoliły również na zakup i zainstalowanie 2 dodatkowych zbiorników wodnych, które napełniane będa woda deszczowa (której zazwyczaj jest w tym regionie pod dostatkiem). Łacznie z pompa i starym zbiornikiem wodnym zapewnia one stały dostęp do wody dla uczniów i nauczycieli.

Przedstawiciele Fundacji ponownie udali się do Kenii by kontynuować prace wykończeniowe, zwiazane głównie z aranżacja przestrzeni wokół szkoły oraz dalszego wyposażania jej w sprzęt sportowy i pomoce naukowe. W lutym planowana jest wizyta koordynatora PKWR na miejscu realizacji projektu. Z duma zaprezentujemy wtedy efekty naszej pracy, zamieszczajac także obszerna relację z wizyty na naszej stronie.

Jestes

378234

gosciem