O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


 

Wizyta Koordynatora PKWR w Kogere

 

W dniach 11 lutego – 3 marca z wizytą w Kenii oraz Południowym Sudanie przebywa pan Piotr Tyszko-Chmielowiec, koordynator programu Polsko-Kanadyjskiej Współpracy Rozwojowej (FED). Celem jego podróży jest odwiedzenie miejsc, gdzie swe projekty realizowały Fundacja Simba Friends oraz Fundacja Demokracja i Rozwój w Sudanie.

13 lutego w miejscowości Sega odbyło się uroczysta inauguracja niedawno oddanej do użytku placówki. To wielkie swięto szkoły Kogere i całej lokalnej społeczności uświetnili swą obecnością, obok pana Tyszko-Chmielowca, Zastępca Szefa Misji RP w Nairobi, pan Przemysław Niesiołowski oraz pani Barbara Jasińska, małżonka ambasadora, a także przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych z Kisumu oraz mediów.

Uroczystość rozpoczęto apelem na szkolnym dziedzińcu. Gości powitali przedstawiciele Fundacji oraz dyrektor szkoły, Stephen Mbanda, po czym oprowadzili przybyłych po terenie szkolnym, prezentując osiągnięte przez ostatnie miesiące rezultaty. Następnie przyszedł czas na przemówienia przybyłych gości – przedstawicieli lokalnej administracji i oświaty, koordynatora programu PKWR, przedstawicieli Ambasady RP oraz Ambasady Kanady. Po części oficjalnej liczne grono gości mogło podziwiać występy uczniów oraz lokalnych grup muzycznych, teatralnych a także sportowych. Uroczystość zakończył poczęstunek.

Wizyta koordynatora PKWR miała związek z ostatecznym zakończeniem i podsumowaniem projektów, które otrzymały w ramach tego programu granty w 2006 roku. Mamy nadzieję, że szkoła Kogere będzie nie tylko dobrą wizytówką Fundacji Simba Friends, ale też pomocy rozwojowej udzielanej przez nasz kraj.

Jestes

378234

gosciem