O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


 

Lew na księżycu – czyli Afrykamera 2007

 

Już w najbliższy czwartek w Warszawie lew wyląduje na księżycu! Brzmi niewiarygodnie? Nie dla Simby Friends, ani też dla Biura Festiwalu Afrykamera, które zaprosiło naszą Fundację do współpracy podczas tegorocznego pokazu filmów afrykańskich w polskich kinach.

Festiwal rozpoczyna się w warszawskiej „Lunie” o godzinie 20.00 filmową relacją z prac „załogi lwa” podczas realizacji projektu Kogere Primary School w Kenii (KPSP). Biuro Festiwalowe przeznacza 15% dochodu z festiwalu na poczet rozwoju Szkoły Podstawowej Kogere, dzięki czemu organizatorzy łączą promocję sztuki z działalnością charytatywną.

Z Kenii widzowie przeniosą się do RPA, aby poznać życie tamtejszych kobiet, jakie jest tematem filmu „Yesterday”.

Obok promocji kina afrykańskiego celem organizatorów festiwalu jest zapoznanie odbiorców z projektami rozwojowymi i kulturalnymi prowadzonymi przez Polaków a Afryce. Program festiwalu przewiduje pokazy slajdów i spotkania dyskusyjne z osobami zajmującymi się pomocą rozwojową i kulturą Afryki. Szczegółowy program można poznać na stronie: www.afrykamera.pl.

Mamy nadzieję, iż widzowie zapoznając się z twórczością filmową Afrykańczyków będą chętni, aby bliżej poznać zakres współpracy polsko – afrykańskiej w ramach pomocy rozwojowej. Uczestnictwo w dyskusjach oraz projekcjach filmowych to niecodzienna możliwość spojrzenia na problemy Afryki oczami mieszkańców RPA, Kongo, Zimbabwe. Simba Friends z przyjemnością powita opisy wrażeń i komentarzy dotyczące festiwalu, z których najciekawszy zamieścimy na naszej stornie internetowej. Prosimy o przesyłanie krótkich (2 stony) tekstów na adres:

office@simbafriends.org

Jestes

378234

gosciem