O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


Traktor dla Kenii26 maja w Nowym Sączu zaczęła się nowa akcja Fundacji Simba Friends oraz Forum Kenijsko-Polskiego: „Traktor dla Kenii”. Jej celem jest zebranie środków na zakup ciągnika dla mieszkańców wioski Sega położonej w zachodniej Kenii, gdzie Fundacja w roku 2006 zrealizowała projekt współpracy rozwojowej. Traktor umożliwi szybszą modernizację rolnictwa oraz ułatwi dostęp do nowych rynków zbytu produkowanych przez mieszkańców tej części Kenii.

Na jeden dzień rynek Nowego Sącza zaczął tętnić afrykańskim życiem. Mieszkańcy tego miasta mogli posłuchać muzyki afrykańskiej, zakupić wyroby rękodzieła, a wieczorem obejrzeć kilka filmów nakręconych przez reżyserów pochodzących z Afryki. Dzięki pomocy Urzędu Prezydenta Miasta Nowy Sącz oraz uczniów i nauczycieli szkoły SPLOT, impreza zakończyła się dużym sukcesem.

28 maja traktor zatrzymał się w drugim mieście, którym była Włoszczowa. Mieszkańcy tej miejscowości bardzo entuzjastyczni uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na placu przed Szkołą Podstawową Nr. 1 wszyscy chętnie tańczyli w rytm afrykańskiej muzyki. Wielu Włoszczowian zakupiło wyroby rękodzieła, a dzieci ustawiały się w długiej kolejce by móc przejechać się przez chwilę na przyczepie naszego kolorowego ciągnika.

Traktor wyruszył już w dalszą podróż po Polsce... już niedługo dotrze do twojej miejscowości!!!

Jestes

378234

gosciem