O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


Afrykański piknik Deloitte

W sobotę, 24 czerwca na terenie Hipodromu Legii w Warszawie miał miejsce piknik zorganizowany z okazji fuzji firm Deloitte i Andersen Business Consulting.

Impreza miała charakter afrykański: nie zabrakło elementów dekoracji nawiązujących stylem do sztuki Czarnego Lódu, wystawy zdjęć z Afryki, występów tanecznych zespołu Maculele oraz koncertu zespołu Bongo Bongo. O swoich wyprawach opowiadał zebranym znany podróżnik Ryszard Czajkowski. Można było uczyć się gry na bębnach lub własnoręcznie wykonać z gipsu i pomalować afrykańska maskę. Wśród bawiacych się na pikniku gości przechadzał się szaman. Zainteresowani mieli okazję wziść udział w lekcji suahili prowadzonej przez lektora z Kenii, Martina Okoth. Na środku terenu zbudowano "afrykańska wioskę", w której miesciło się między innymi stoisko Fundacji Simba Friends.

Nasza obecność na pikniku miała na celu promowanie działalności fundacji oraz przeprowadzenie zbiórki, z której dochód przeznaczony zostanie na remont szkoły podstawowej Kogere. Fundację reprezentowały Katarzyna Słowik, Natalia Ćwik oraz Maja Krzyżanowska. Opowiadałyśmy zainteresowanym o naszych projektach, pokazywałyśmy zdjęcia wspomnianej szkoły, rozdawałyśmy ulotki informujace o celu naszej zbiórki, sprzedawałyśmy losy na loterię fantową oraz poprowadziłyśmy quiz wiedzy o Afryce.

Dochód uzyskany ze sprzedaży losów na loterię wyniósł 3 600 PLN, co oznacza, że udało nam się sprzedać 360 losów o wartości 10 PLN każdy. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy kupili los i wsparli tym samym naszą inicjatywę, przede wszystkim zaś firmie Deloitte, za podjęcie z nami współpracy i umożliwienie nam zebrania tych cennych środków.

Jestes

378234

gosciem