O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


"Afrykańskie wakacje"

Od drugiego lipca dzieci ze szkoły podstawowej nr 148 wraz z pracownikami Fundacji Simba Friends oraz zaproszonymi przez nich gośćmi wyruszyli w podróż dookoła świata.

Wszyscy razem wsiedliśmy w wehikuł przestrzeni, który przeniósł nas do gorącej Afryki. Na początek postanowiliśmy zbadać dżwięki, jakie wystepują na tym kontynencie. Przygotowaliśmy sobie kolorowe instrumenty - pięknie zdobione bębny i grzechotki, na których urządziliśmy koncert wraz z naszym gościem z Afryki. Mieliśmy także szansę nauczyć się gry na prawdziwych afrykańskich bębnach zwanych "jembe". Wyczerpani trudem uderzania w instrumenty wszyscy chętnie zanużyli się w historie zawodowego opowiadacza bajek.

Mieliśmy także szansę spróbować pyszności z afrykańskiego stołu. Razem z kucharzem pochodzącym z pięknej wyspy Mauritius upiekliśmy masę przepysznych kokosowych i migdałowych ciasteczek.

Mogliśmy się przenieść także w świat sztuki afrykańskiej. Wykonywaliśmy prawdziwą afrykańską biżuterię oraz ozdobialiśmy materiały wzorami, które widnieją na materiałach produkowanych w Afryce.

Nasze podróże w daleki świat możliwe są dzięki pomocy licznych wolontariuszy, którzy dzielą się z nami doświadczeniamii umiejętnościami z ich osobistych wypraw i zainteresowań oraz firmie Gino Rossi, która udzieliła nam wsparcia finansowego.

Podczas kolejnych dni czekają nas kolejne atrakcje... serdecznie zapraszamy!!!

 

Jeśli planujesz zostać w mieście, możesz te wakacje spędzić z nami.

 Jestes

378234

gosciem