O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


Festiwal "Afroentuzjaści", 07-17 października, Motto Cafe


Fundacja Simba Friends, Forum Kenijsko-Polskie oraz Motto Café we współpracy z Muzeum Etnograficznym w Warszawie zapraszają na tygodniowy FESTIWAL AFROENTUZJAŚCI. Wydarzenie to, które odbędzie się w gościnnych progach nowej kawiarni przy ul. Ordynackiej 10/12, ma na celu nie tylko przybliżać warszawskiej publiczności Afrykę i gromadzić ludzi, którym jest ona bliska, ale przede wszystkim wesprzeć realizowany obecnie przez Fundację Simba Friends projekt w Kenii.

Celem działalności Fundacji Simba Friends jest wspieranie rozwoju i edukacji młodzieży, by dać im szansę wykorzystania własnych możliwości - zarówno w Polsce jak i w Afryce. Obecnie Simba Friends jest zaangażowana w remont, rozbudowę oraz modernizację szkoły Kogere Primary School w wiosce Sega w zachodniej Kenii. Szczegóły na stronie www.simbafriends.org. Forum Kenijsko-Polskie jest natomiast stowarzyszeniem, które powstało by pogłębiać kulturalne i gospodarcze stosunki między Polską i Kenią oraz by skupiać wokół siebie grono miłośników tego afrykańskiego kraju ( www.kenya.com.pl ).

Głównym celem Festiwalu AFROENTUZJAŚCI jest zapoznanie Polaków z różnymi aspektami kultury afrykańskiej, poprzez prezentację lokalnej muzyki, sztuki, rękodzieła, tańca i języka. Zaproszeni goście przedstawią swoje zdjęcia i relacje z podróży po Afryce, a także wygłoszą prelekcje na tematy związane ze sztuką oraz ze współczesnymi problemami wybranych krajów afrykańskich. Zaprezentowane zostaną również filmy dokumentalne o Afryce. Podczas trwania festiwalu wnętrze Motto Café zdobić będzie wystawa zdjęć z Afryki Wschodniej, jak również oryginalne afrykańskie tkaniny, które pod koniec imprezy zostaną wystawione na sprzedaż. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie muzyka rodem z Afryki, także na żywo. W ramach festiwalu uczestniczyć będzie można w warsztatach tańca afrykańskiego, gry na bębnach, a także w konkursach i loteriach z egzotycznymi nagrodami. Co więcej, goście będą mieli unikalną okazję wziąć udział w lekcjach języków afrykańskich, nietuzinkowych wykładach i dyskusjach, a także zapoznać się z działalnością Polskiej Akcji Humanitarnej (swoje wrażenia z pobytu w Afryce przedstawią wolontariusze PAH).

Jesteśmy przekonani, że Festiwal Afroentuzjaści zainteresuje nawet najbardziej wybrednych pasjonatów Afryki i wszystkiego co z nią związane. Szczegółowy program Festiwalu na stronie Fundacji Simba Friends www.simbafriends.org/festiwal

Jeśli chcesz pomóc organizatorom w nagłaśnianiu Festiwalu wydrukuj plakat i rozwieś go w swojej okolicy.


PARTNERZY

Jestes

378237

gosciem