O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


Nadchodzące projekty w Nowym Sączu

Nasz partner oraz przyjaciel: Małopolskie Towarzystwo Oświatowe (MTO) otrzymało dofinansowanie na dwa projekty związane z promowaniem wiedzy o Afryce i niesieniem pomocy rozwojowej Kenii. Działania: "Szkolne Safari" oraz "Traktor dla Kenii" znalazły popracie Fundacji Edukacja dla Demokracji w obu turach konkursu
"Edukacja Rozwojowa".
"Szkolne Safari" to plan podróży edukacyjnej w jaką MTO oraz Simba zabiorą około 400 dzieci z rejonu nowosądeckiego. Warsztaty i spotkania uwieńczone zostaną publikacją. Dzieci będą mogły utrwalić zdobytą w czasie realizacji projektu wiedzę, a program ich nauki zostanie poszerzony o unikalną pozycję książkową.
Akcja "Traktor dla Kenii" jest kontynuacją rozpoczętej w tym roku przez Simbę kampanii zbierania funduszy na zakup maszyn rolniczych. Warunki klimatyczne Kenii oraz niski poziom rozwoju rolnictwa nie tylko wycofują Kenię ze światowego rynku rolnego, ale przede wszystkim przyczyniają się do utrwalenia problemu głodu w kraju. Zakup ciągnika jest naszym marzeniem i celem, gdyż ta powszechna dziś w Polsce maszyna przynieść może rolniczą rewolucję w Sega.
Projekt MTO został poszerzony o konieczny element edukacji. Cykl spotkań z mieszkańcami Nowego Sącza służyć będzie uświadomieniu im potrzeb krajów rozwijających się oraz zbliżeniu kultur.
Oba działania rozpoczynamy w tym miesiącu! Zawijamy zatem rękawy do pracy, a o efektach będziemy informować na naszej stronie.

Jestes

378236

gosciem