O nas


Aktualności


Programy


Projekty


Możesz Pomóc


Z wizytą w kraju tysiąca wzgórz

 

W dniach 8 – 13 września 2008 roku nasza wolontariuszka – Aleksandra Gutowska złożyła wizytę w Ruandzie. Od kilku miesięcy Fundacja Simba Friends współpracuje z fundacją Imbuto, założoną przez prezydentową tego kraju Panią Kagame. Ponieważ do tej pory nasza kooperacja miała charakter głównie wirtualny zapragnęliśmy bliżej zapoznać się z działalnością fundacji na rzeczywistym gruncie.

Liczne spotkania z przedstawicielami fundacji, głównie Panią dyrektor Radegonde Ndejuru, zaowocowały wieloma pomysłami. Być może wkrótce staną się one rzeczywistością. 

Aleksandra miała przyjemność spotkać się także z Polakami przebywającymi obecnie w Ruandzie. Odwiedziła m.in. Nyamatę, miejsce, w którym w ramach programu wolontariatu zagranicznego, wolontariusz Kondrad z Centrum Współpracy Rozwojowej prowadzi szkolenia z obsługi programów pakietu Microsoft Office. Spotkała się również z siostrami Franciszkankami – Rafaelą i Marią, które w ramach funduszu Małych Grantów realizują projekt budowy centrum dla dzieci niewidomych w Kibeho (południowa Ruanda, przy granicy z Burundi). W tej niedużej miejscowości pochodzący z Polski Paulini planują także implementację projektu, który zakłada stworzenie kompleksowego ośrodka zdrowia.

Okazuje się, że w tak niewielkim kraju jak Ruanda, polska społeczność jest całkiem liczna.
Jestes

378237

gosciem