Podróże z Simbą

Z Simbą dookoła Świata

 

Głównym założeniem projektu edukacji globalnej „Z Simbą dookoła świata” jest przybliżenie uczniom warszawskich szkół podstawowych elementów kultury krajów pozaeuropejskich.

Uczestnicy warsztatów mają okazję wziąć udział w nietypowych zajęciach takich jak: nauka gry na bębnach, kurs tańców latynoamerykańskich czy nauka podstawowych zwrotów w językach orientalnych: hausa, suahili, bengali, sanskrycie, po portugalsku (wersja brazylijska) oraz arabsku, chińsku i japońsku. Uczestnicy projektu mają także okazję posmakować przysmaków kuchni z różnych rejonów świata.

Warsztaty mają kilka komponentów: edukacyjny – poszerzający wiedzę na temat wybranych zagadnień, sportowy – którego zadaniem jest motywowanie dzieci do aktywnego i jednocześnie nietypowego spędzania czasu i artystyczny – pobudzający wyobraźnię oraz odkrywający sztukę innych zakątków świata. Każdy z tych bloków nawiązuje do tematyki międzykulturowej.

Zapoznając dzieci z elementami kultur orientalnych tłumaczymy im problematykę krajów tzw. Globalnego Południa, propagując ideę zrównoważonego rozwoju. Włączamy się w budowanie tolerancyjnego i otwartego społeczeństwa, które rozumie i reaguje na współczesne problemy występujące w zglobalizowanym świecie. Zajęcia prowadzą studenci i absolwenci Instytutu Orientalistycznego UW, podróżnicy oraz cudzoziemcy mieszkający w Polsce.

 

 

 

Jestes

383017

gosciem